statystyki szczegółowe

Aktualności

Tego nikt się nie spodziewał!

• autor: miroksp, 2010-06-18 09:50

Mając w pamięci ubiegłoroczną, wysoką porażkę z drużyną Biegoniczanki (9:0!) chyba nikt się nie spodziewał takiego przebiegu meczu. A na pewno nie goście, którzy przyjechali z zamiarem zdobycia kolejnych, łatwych trzech punktów.

Jakież było ich zaskoczenie, gdy po pierwszych 45 minutach drużyna Przetakówki prowadziła 3:0. Druga połowa również przebiegła pod dyktando naszej drużyny i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2. Wygrana w pełni zasłużona.

Przetakówka przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana i przez cały okres gry kontrolowała sytuację na boisku. Słowa uznania dla całej formacji defensywnej, która skutecznie rozbijała ataki przeciwników i nie pozwoliła napastnikom Biegoniczanki na oddanie dużej ilości strzałów.

Doskonale swoje warunki fizyczne wykorzystał niedawno pozyskany Wojciech Gałęziowski, zdobywając 2 bramki z tzw. "główki". Również dwa trafienia zainkasował na swoim koncie Michał Machaj, strzelając przy tym chyba najładniejszego gola w całym meczu. Dla Michała to już siódme trafienie w lidze co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem Przetakówki. Swojego pierwszego gola w sezonie zdobył Mirosław Kwolek dobijając piłkę po obronionym rzucie karnym. Również po raz pierwszy do bramki przeciwników trafił Mateusz Pękala - kolejny pozyskany w tej rundzie zawodnik.

Należy pochwalić całą drużynę za bardzo dojrzałe zachowanie podczas całego spotkania. Nareszcie zawodnicy skupili się na grze w piłkę, a nie na niepotrzebnych dyskusjach i kłótniach. Tym bardziej miało to znaczenie, ponieważ sędzia spotkania, wyczulony na tego typu zachowania, nie oszczędzał upomnień oraz kartek dla drużyny przeciwnej.

Przetakówka Nowy Sącz - Biegoniczanka Nowy Sącz 6:2

Przetakówka: M.Wiktor, J. Gułowski, W. Żuchowicz, K. Gondek, K. Czernecki, M. Kwolek, M. Pękala, A. Sowa, M. Maślanka, M. Machaj, W. Gałęziowski, M. Gałęziowski, P. Stochła, P. Mika.